Facebook
Facebook Ceneo

Wake Parki powstają w całej Polsce!

Jak to działa?
22 lipca 2015

Fajnie, że powstają parki, tylko pytanie co się tam robi i co to jest ten ?Wake?? Słowo park może kojarzyć się z zielenią, spokojnym spacerkiem i ławką, na której można przycupnąć z książką, aby w pełni oddać się lekturze. Nic bardziej mylnego, ponieważ w Wake Parku książki będą narażone na zmoknięcie, a błogi spokój zostanie zastąpiony ostrą jazdą bez trzymanki (chociaż lepiej się trzymać :)).

Można najpierw kilka słów o tym Wake'u, czyli Wakeboardingu. W dużym uproszczeniu jest to pływanie i wykonywanie ewolucji na specjalnej desce, do której przypięte są nasze nogi, podczas gdy ręce trzymają się drążka i walczą, aby go nie wypuścić. Wakeboarding można uprawiać na dwa sposoby, w zależności od urządzenia, które nas napędza. Jednym z nich jest motorówka, która płynie ciągnąc nas za sobą. W wodzie, na torze naszej jazdy znajdują się przeszkody, które pokonujemy, przy okazji wykonując różne ewolucje. Drugą opcją jest wykorzystanie wyciągu, który poprzez swój napęd ciągnie nas przez przeszkody, podobnie jak motorówka. Użycie wyciągu oczywiście jest tańsze, dzięki czemu sport ten jest coraz bardziej dostępny dla każdego.

I tutaj dochodzimy do naszego Wake Parku, który jest akwenem wodnym z postawioną konstrukcją wyciągową. Konstrukcja ta składa się z masztów (od dwóch do kilku) połączonych linami, które wyznaczają tor do pływania. Mówi się, że Wakeboarding jest alternatywą dla Snowboardzistów, którzy bez śniegu usychają i muszę rozładować gdzieś nagromadzoną podczas bezczynności energię. Jednak, aby uprawiać Wakeboarding nie musisz mieć wcześniejszych doświadczeń ze sportami ekstremalnymi. Do Wake Parku możesz przyjść zielony jak trawa i powiedzieć, że chcesz pływać, a instruktor po zabezpieczeniu Cię pianką, kaskiem i po dobraniu deski pokaże w jaki sposób pływa się na Wake'u. Na początek jest nauka wstawania, bo nie można pływać, jeśli nie potrafisz stać. Po tym nauczysz się jak pokonywać małe przeszkody i lądować z powrotem deską na wodzie, a nie np. twarzą, czy inną częścią ciała. No i na koniec wykonywanie ewolucji. Oczywiście nie jest to takie proste jak opisałem i trwa dłużej niż przeczytanie nawet całego artykułu. Na pewno próbując swoich sił w tym sporcie będziesz się świetnie bawił, a orzeźwiająca woda dołoży przyjemnych wrażeń w upalne letnie dni.

W naszej ofercie znajdują się dopiero dwie miejscówki i są to: Czeszki Wake Park w Gliwicach, oraz Wake Zone Stawiki w Sosnowcu. Jednak Polska obfituje w dużą liczbę Wake Parków i będziemy stopniowo dodawać nowe miejsca.

 

 

Newsletter

Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard