Facebook Ceneo
Prezent gokart Warszawa

Gokarty

Gokarty stają się coraz to popularniejsze - nie ma w tym nic dziwnego. Jazda po torze kartingowym to świetna zabawa! Każdy powinien chociaż raz spróbować jazdy gokartem. Choć sporty motorowe kojarzą nam się przede wszystkim z dużym ryzykiem urazów i kontuzji, karting, zwłaszcza amatorski, jest naprawdę bezpieczny.

Liczba prezentów: 7

Gokarty na prezent

Jeśli chcesz sprawić sobie lub bliskiej osobie niekonwencjonalny i jednocześnie fajny prezent - zwróć uwagę na jazdy gokartem i szkolenia. Jest to przeżycie, którego nie da się zapomnieć! Pozwala nam poczuć się choć przez chwilę niczym kierowca wyścigowy, któremu bez przerwy towarzyszy adrenalina. Nie musimy martwić się o prędkość, jaką osiąga gokart - to my o niej decydujemy i jedziemy tak szybko, jak tylko chcemy. Jazda po torze kartingowym jest dla każdego - zarówno dla młodszych, jak i starszych osób! Zbliżające się urodziny czy nawet jakieś święto to idealna okazja do spróbowania czegoś nowego!

Jak się przygotować do jazdy gokartem

Kiedy już sprawisz sobie lub komuś bliskiemu niezapomniany prezent - jazdę gokartem, zaczniesz się pewnie zastanawiać, jak się przygotować do takiego przedsięwzięcia. Jeśli nigdy w życiu nie jeździłeś i nie masz pojęcia, czego się spodziewać, to bez obaw! Obsługa toru na pewno wszystko Ci wyjaśni i przygotuje Cię do bezpiecznej jazdy. Jeśli jednak chcesz być przygotowany i wyciągnąć z jazdy jak najwięcej, to warto poznać wcześniej podstawy obsługi gokarta i triki na pobijanie rekordów okrążeń.

Gokarty różnią się nieco od normalnych samochodów, dlatego nawet najlepsi kierowcy potrzebują chwili żeby przyzwyczaić się do różnic. Amatorskie gokarty nie mają skrzyni biegów, więc podczas jazdy wystarczy skupić się na kierownicy i pedałach. Ich opony nie mają bieżnika, są w ten sposób przystosowane do jazdy wyścigowej, a kierownica kręci się tylko o około 90 stopni w prawo i w lewo. Aby jak najwygodniej było nam manewrować, należy najpierw odpowiednio ustawić siedzenie. Najlepiej odsunąć fotel tak daleko do tyłu, jak tylko można, przy jednoczesnym wygodnym ułożeniu rąk na kierownicy i mocnym wciskaniu pedałów nogami. Siedzisz już wygodnie w pojeździe? No to w drogę! Większość torów kartingowych dla amatorów nie ma bardzo ostrych zakrętów, więc można pokonać całą drogę wciskając pedał gazu. Jeśli chcesz zwolnić przed zakrętem, zazwyczaj nie musisz wciskać hamulca, wystarczy zdjąć nogę z gazu. Jeśli przed Tobą jest bardzo ostry zakręt, hamuj najlepiej na prostych kołach. Należy również dostosować swoją prędkość do flag sygnalizacyjnych używanych przez obsługę toru. Mogą one sygnalizować kolizję na torze lub pogorszenie warunków atmosferycznych, jeżeli tor jest odkryty. Na pewno trzeba zapoznać się z regulaminem toru, na który się udajesz, żeby być świadomym zasad bezpieczeństwa, których musisz przestrzegać. Możesz jechać tak szybko, jak chcesz, żeby dobrze się bawić, ale pamiętaj, że wpadnięcie w poślizg i uderzenie w bandę lub innych kierowców w najlepszym razie pogorszy Twój wynik, a w najgorszym może doprowadzić do wypadku.

Kolejną ważną umiejętnością jest wchodzenie w zakręty. Jeżeli nie chcesz utracić prędkości, warto pokonać zakręt po jak najłagodniejszym łuku, czyli wejść w niego przy zewnętrznej bandzie, zakręt pokonać bliżej wewnętrznej strony toru i wyjść z niego znowu jak najszerzej przy zewnętrznej bandzie - oczywiście obserwując tor dookoła siebie, tak aby nie wjechać w innego zawodnika! W ten sposób wyjeżdżając z zakrętu możesz przyśpieszyć. To właśnie prędkość wyjścia z zakrętu jest kluczowa dla szybkości okrążenia. Lżejsze osoby mają większą łatwość nabierania prędkości, za to z pokonywaniem zakrętów zazwyczaj lepiej radzą sobie ciężsi kierowcy i to właśnie na zakrętach mogą nadrobić ułamki sekund stracone na prostej. Co jeszcze możesz zrobić żeby uzyskać dobry czas na torze? Czekając na swoją kolej obserwuj jazdę innych kierowców. Możesz w ten sposób zaplanować strategię jazdy. Podczas samej jazdy pomoże Ci balansowanie ciałem. Środek ciężkości w gokarcie jest położony bardzo nisko, więc nie musisz się bać wywrotki. Pokonawszy jeden zakręt, patrz już strategicznie przed siebie, myśląc jak pokonać kolejny. Od zakrętów w dużej mierze zależy czas jaki wykręcisz na swoim okrążeniu. Przed udaniem się na tor musisz pamiętać o własnej kominiarce pod kask. Na większości torów można zakupić je w kasie, ale możesz to też zrobić wcześniej przez internet. Jeżeli to nie Twój pierwszy raz z kartingiem i złapałeś już bakcyla, to warto wyposażyć się także w rękawice do jazdy.

Newsletter
Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.
Biuro: ul. Zygmunta Starego 1/3, 44-100 Gliwice
tel. 32 307 13 31, 530 219 808, email: kontakt@prezentzycia.pl
NIP: 6312608223

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard