Facebook Ceneo
Rafting

Rafting

Prezenty dla bliskich wcale nie muszą być nudne i bardzo drogie. Poniżej prezentujemy bardzo ciekawe i oryginalne propozycje, jakie sprawdzą się przede wszystkich w przypadku tych solenizantów, którzy nie boją się wody i doceniają piękno przyrody. Spływ kajakowy to doskonały pomysł na nietuzinkowy prezent na urodziny, imieniny czy różnego rodzaju rocznice. Rafting jest nie tylko przygodą, do której będziemy wracać myślami przez długi czas, ale również świetną okazją do zmierzenia się z samym sobą.

Liczba prezentów: 6

Rafting i spływy kajakowe

Rafting Dunajcem to wspaniała przygoda dla każdego miłośnika sportów drużynowych i ekstremalnych. Na czym właściwie polega spływ pontonowy na rzece Dunajec?

Rafting to atrakcja przeznaczona dla ok. 6-osobowej grupy, która wspólnymi siłami musi sterować pontonem. Rzeka przez większość trasy jest raczej spokojna, co pozwala poznać tę rozrywkę od bardziej rekreacyjnej strony, cała zabawa zaczyna się, kiedy na waszej drodze pojawią się kamienie, rwący nurt rzeki i inne niespodziewane przeszkody. Całą drużyną musicie pokonać różne odcinki rzeki, które przy odpowiedniej współpracy nie będą wielką przeszkodą.

Bardzo podobną atrakcją są kajaki, którymi spływy również są organizowane przełomem Dunajca. Możesz wybrać czy popłyniesz sam, czy wybierzesz kajak 2-osobowy. Niezależnie od wyboru podczas spływu poznasz rzekę Dunajec, jej spokojniejsze i znacznie bardziej wymagające fragmenty.

Spływ pontonowy i kajaki — poznaj rzekę Dunajec

Zarówno rafting, jak i spływy kajakowe Dunajcem oferują spływ o różnym stopniu trudności. Te atrakcje wbrew pozorom nie oznaczają ciągłego wiosłowania, na spokojniejszych fragmentach spływu będziesz mieć sporo wolnego czasu, by podziwiać piękno przyrody, składające się z rozmaitej zieleni z obu stron rzeki. Są też fragmenty Dunajca, które potrafią nieźle zaskoczyć turystów, którzy dopiero poznają możliwości pływania na pontonie lub w kajaku. Na szczęście każdej grupie towarzyszy doświadczony instruktor a każdy uczestnik ma na sobie obowiązkowo kapok, chroniący go w razie nagłej "ewakuacji". ;)

Spływy kajakowe i raftingowe organizowane są zazwyczaj w miejscowości Sromowce Niżne lub Sromowce Wyżne, a trasa przebiega przez Pieniński Park Narodowy, którym to płynie Dunajec. Przygodę kończycie w miejscowości Szczawnica. Łączna długość trasy wynosi zatem ok. 15-16 km, co gwarantuje conajmniej 2-godzinną wycieczkę.

Pływanie na terenie PPN dostarcza turystom mnóstwo atrakcji. Emocji dostarczy wam nie tylko sam spływ pontonami, ale również podziwianie parku z zupełnie innej perspektywy. Poza tym to świetna zabawa dla Ciebie oraz przyjaciół, z którymi warto się wybrać na spływy pontonowe. Jeżeli wspólnie jeździcie w Tatry, żeby zdobywać nowe szczyty i podziwiać piękno polskich gór, to nie możecie przegapić również atrakcji w postaci raftingu na terenie jednego z Parków Narodowych Polski.

Spływy pontonowe — sposób na zwiedzanie?

Rafting coraz bardziej zyskuje na popularności, ponieważ turyści chcą zwiedzać ulubione miejsca w Polsce na różne możliwe sposoby. Po co po raz trzeci spacerować szlakiem skoro można wybrać się na spływ kajakiem lub rafting? Dunajec to rzeka, którą możesz przepłynąć z rodziną lub z przyjaciółmi za pomocą profesjonalnego sprzętu. Z powodu rwących nurtów rzeki, pełnych skał i innych naturalnych przeszkód oraz z uwagi na bezpieczeństwo, każdy uczestnik zostanie wyposażony również w kaski i kapoki. Sporty uprawiane w wodzie wymagają szczególnej uwagi ze strony instruktorów, którzy dbają by pontony oraz kajaki były sprawne a sprzęt jak najwyższej jakości. Natomiast uczestnik na czas trwania imprezy nie powinien być pod wpływem alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych, aby móc prawidłowo reagować na sytuacje na rzece.

Nie posiadasz doświadczenia w podobnych atrakcjach jak rafting czy spływ kajakowy? Nawet jeżeli wcześniej nie brałeś udziału w spływie pontonowym, to instruktor dokładnie wytłumaczy, jak należy sterować pontonem. Sterowanie może się różnić w zależności od poziomu wody, więc nawet jeżeli już kiedyś brałeś udział w raftingu, to warto słuchać tego co instruktorzy mają do powiedzenia, zanim znajdziesz się w rzece.

Kajaki, rafting — komu podarować voucher?

Spływy kajakiem i rafting to doskonały prezent dla osób, które uwielbiają wodne atrakcje, ale nie chcą inwestować we własny sprzęt. Podczas raftingu można się zrelaksować, oraz nieźle zmęczyć, więc atrakcja będzie idealnym pomysłem dla osób lubiących sport. Poza tym spływy za pomocą pontonów to niemałe zaskoczenie dla obdarowanej osoby. Nawet jeżeli wcześniej nie brała udziału w takiej atrakcji — to bez znaczenia. Bez problemu nauczy się sterować pontonem.

Rzeka Dunajec płynie tuż przy granicy ze Słowacją, przez Pieniński Park Narodowy, dlatego rafting przełomem Dunajca to dobry pomysł na prezent dla osób, które uwielbiają odkrywać piękno polskich gór.

Voucher na rafting — z jakiej okazji?

Ponieważ rafting jest sportem drużynowym, można bez problemu zorganizować aktywny czas dla grupy przyjaciół. Wieczór panieński oraz wieczór kawalerski to również dobra okazja, żeby dostarczyć sobie mocniejszych wrażeń oraz spędzić czas z bliskimi na łonie natury. Organizatorzy z reguły dysponują z reguły większą ilością sprzętu, która pozwala na zorganizowanie eventu dla większej ilości osób: imprezy integracyjne, rodzinne i okolicznościowe — rafting i spływy kajakiem będą strzałem w dziesiątkę!

Newsletter
Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.
Biuro: ul. Zygmunta Starego 1/3, 44-100 Gliwice
tel. 32 307 13 31, 530 219 808, email: kontakt@prezentzycia.pl
NIP: 6312608223

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard