Facebook Ceneo

10 pomysłów na kreatywne 10 urodziny — zorganizuj wyjątkowy dzień dla solenizanta!

Średnia ocena: 4.4/5
(7 opinii)
10 sierpnia 2023

Planowanie wyjątkowych urodzin dla młodego człowieka — już nie dziecka, ale jeszcze nie nastolatka, może być dla Ciebie ekscytującym przeżyciem. Poniżej przedstawimy kilka pomysłów na superzabawę, które z pewnością uczynią ten dzień wyjątkowym i sprawią, że właśnie te urodziny zostaną zapamiętane na długo :). 

1. Dzień nauki — połączenie zabawy z nauką wcale nie musi być nudne! Dzieci naprawdę są ciekawe świata, a obecnie mamy do dyspozycji wiele świetnych miejsc, które poprzez zabawę pokazują dziecku, jak świat funkcjonuje. Jednym z takich miejsc jest Centrum Nauki Kopernika w Warszawie — dzień spędzony w tym obiekcie będzie niezapomniany, jednakże z pewnością podobne centra znajdują się w innych miastach, a są to bardzo ciekawe miejsca. 

Zresztą wiadomo, że takie „eksperymenty” naukowe związane z elektrostatyką (pocieranie włosów, które potem się elektryzują i unoszą) i tym podobne, sprawiają dziecku frajdę, a przy okazji czegoś się nauczy, a może i ty co nieco sobie przypomnisz :).

2. Wycieczka do zoo — czyli klasyka gatunku, ale wciąż może sprawić mnóstwo frajdy dzieciakowi. 10 lat to świetny wiek, ponieważ taki młody człowiek rozumie już dużo i można mu znacznie więcej poopowiadać, a jednak wciąż się lubi bawić, cieszy się poznawanym światem.

3. Kino w plenerze — jeżeli w twoim mieście jest coś takiego organizowane, a może masz własny projektor lub możesz od kogoś pożyczyć i masz też miejsce (na przykład we własnym ogródku), to zaproś solenizanta wraz z przyjaciółmi na oglądanie filmów w plenerze. Rozłóżcie na trawie ciepłe kocyki, najlepiej takie z termoizolacją, przygotuj dzieciakom popcorn lub inne przekąski i napoje i pomysł na udane, świetne urodziny — gotowy!

4. Urodziny w Energylandii! - zabranie solenizanta do tego wyjątkowego Parku Rozrywki to jeden z lepszych pomysłów na 10., niezapomniane i fantastyczne urodziny! Tutaj czeka młodocianego mnóstwo zabawy przez cały dzień — karuzele, rollercoastery, świat wodnej zabawy, przejażdżki autkami i wiele innych. W Energylandii każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku. Oczywiście nie wszystkie rollercoastery będą odpowiednie dla dziecka, jednak nie będziecie się tam nudzić na pewno! Zarówno ty, jak i młodsze pokolenie możecie tam spędzić cudowny letni dzień. Poza karuzelami park oferuje wspaniałą strefę wodną z wieloma zjeżdżalniami i ślizgawkami, jest też sporo restauracji i barów, w których można zjeść coś pysznego i schłodzić się zimnym napojem w przerwie między zabawą. 

 • Bilet wstępu do Rodzinnego Parku Energylandia

  Bilet wstępu do Rodzinnego Parku Energylandia

  Cena od 1 zł
  9 lokalizacjiBilet ulgowy dla dzieci do 3 r.ż., Bilet ulgowy (do 140 cm/senior od 65 r.ż.) - SEZON NISKI, Bilet ulgowy (do 140 cm/senior od 65 r.ż.) - SEZON WYSOKI, Bilet normalny (od 140 cm) - SEZON NISKI, Bilet normalny (od 140 cm) - SEZON WYSOKI, Bilet ulgowy - dwudniowy (do 140 cm/senior od 65 r.ż.) - SEZON NISKI, Bilet ulgowy - dwudniowy (do 140 cm/senior od 65 r.ż.) - SEZON WYSOKI, Bilet normalny - dwudniowy (od 140 cm) - SEZON NISKI, Bilet normalny - dwudniowy (od 140 cm) - SEZON WYSOKI

5. Zabawa w poszukiwanie skarbu! Ukryj prezent dla solenizanta i zaplanuj dla dzieciaków świetną zabawę w poszukiwanie! Wymyśl zagadki i przeszkody, które solenizant wraz z innymi uczestnikami będzie musiał rozwiązać, by dotrzeć do prawdziwego skarbu! Do ukrycia skarbu i zrobienia toru przeszkód wykorzystaj miejsce w mieszkaniu, domu, ogrodzie. Zorganizuj tematyczne poszukiwania (np. pirackie), dobierz odpowiednie akcesoria (np. piracka opaska na oko, zabawkowa papuga). W ten sposób z pewnością sprawisz dzieciakowi dużo radości. Staraj się dopasować zagadki odpowiednio do wieku, aby nie były za łatwe (wtedy dziecko szybko się znudzi), ani za trudne, żeby się z kolei nie frustrował. W końcu to jego dzień!

6. Wspólne gotowanie/pieczenie — zaproś solenizanta i pozostałych gości do wspólnego przygotowywania posiłku — możecie razem upiec ciasteczka, lub po prostu możesz pozwolić dzieciakom je udekorować na swój własny, kreatywny sposób ?.

7. Urodziny w wodnym parku to również świetny pomysł na spędzenie urodzin. Większość dzieci uwielbia wodne atrakcje, a jeżeli urodziny wypadają w sezonie zimowym, to zamknięty wodny park jest fajną opcją. Latem oczywiście też, a tutaj mamy już więcej możliwości, jak na przykład otwarte kąpieliska. 

8. Jazda Mini Monster Truckiem dla dziecka — świetna zabawa dla każdego 10-latka! Dziecko samo prowadzi Mini Monster Trucka, oczywiście obok jest instruktor, a przejażdżka odbywa się na zamkniętym, odpowiednio zabezpieczonym torze. Gwarantowana  świetna zabawa zarówno dla 10-letniej dziewczynki, jak i dla 10-letniego chłopczyka! Za kierownicą będą mogli poczuć się jak prawdziwi dorośli. Zorganizowanie solenizantowi takiej niespodzianki z pewnością go zaskoczy i sprawi, że długo nie zapomni on tych urodzin!

9. Artystyczne urodziny — pozwól młodym ludziom na wyrażenie swoich uczuć i emocji poprzez kolory, farby i dużo zabawy! Jeżeli masz do dyspozycji ogródek, to rozstaw tam płótna, rozdaj dzieciom przybory malarskie i pomóż im stworzyć dzieło życia :) Dużo dzieci lubi malować, a jak dorosły ich odpowiednio poprowadzi, mogą z tego wyjść naprawdę piękne, twórcze dzieła, które potem dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu. Jeżeli nie masz ogródka, przygotuj takie miejsce w salonie — tylko je odpowiednio zabezpiecz, żeby dzieci mogły poszaleć :). Na przykład rozłóż folię malarską na podłodze, znacznie ułatwi to sprzątanie po zabawie.

10. Zabawa w detektywa — możesz też podobnie jak w grze o poszukiwaniu skarbów, wymyślić dla dzieci do rozwiązania historię detektywistyczną, podczas której będą musiały przepytać podejrzanych, dojść do odpowiednich wniosków i znaleźć właściwe rozwiązanie! Pomysły można zaczerpnąć z bajek, a dla dzieci to superfrajda! Rozplanuj zabawę tak, by zajęła odpowiednią ilość czasu, by zagadki były odpowiednie dla wieku solenizanta :) 

Jak widać, pomysłów na kreatywne urodziny jest wiele i wszystkie są świetne, po prostu dobierz odpowiedni pomysł do zainteresowań młodego człowieka :). Jeżeli na urodziny czeka chłopak, który interesuje się piłką nożną, autami i strzelaniem z łuku, to zorganizowanie mu przyjęcia z pieczeniem ciasteczek i herbatką może nie być trafionym pomysłem :). Wyżej wymienione pomysły to wierzchołek góry lodowej, bo obecnie otacza nas tyle atrakcji dookoła, że naprawdę nietrudno zorganizować kreatywne urodziny (to strzelanie z łuku do tarczy to również  świetny pomysł na urodzinową atrakcję :)). Mam nadzieję, że któryś z powyższych pomysłów przypadnie Wam do gustu lub w jakiś sposób zainspiruje Was do całkiem nowego pomysłu. Także trzymamy kciuki za udane urodziny dla waszego 10-latka. 

 

 • Ocena: 5/5
  Justa, 2023-08-11 11:39:04
  Bylam juz w energylandii, i w wodnych parkach. W tym roku postawilam na lot w tunelu aerodynamicznym w Lesznie i synek chce teraz tylko to.
Justyna

Autor: Justyna

Newsletter
Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard