Facebook Ceneo

5 sposobów na niezwykłe zaręczyny

Średnia ocena: 5/5
(2 opinie)
22 czerwca 2024

Zaręczyny w balonie

Żyjemy w czasach, w których wszystko jest możliwe i jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Jeżeli więc chciałbyś dać ponieść się wodzom fantazji i zaskoczyć tym samym swoją drugą połówkę, to lot balonem jest jednym z najlepszych sposobów na zaręczyny. Oświadczyny w balonie spodobają się każdemu marzycielowi oraz osobom, które cenią sobie oryginalność. Poza tym balon tworzy niezwykły klimat, dając pasażerom możliwość podziwiania pięknych widoków w całkowitej ciszy.

Wasz zaręczynowy lot rozpoczniecie od wspólnego rozłożenia i przygotowania balonu do lotu, następnie czeka was ok. godzinna wyprawa w przestworzach, z pięknymi widokami na okoliczne miasta, lasy, rzeki, jeziora, którą przypieczętujecie oświadczynami pod bajecznie kolorowym balonem, a po lądowaniu możecie celebrować niezwykły lot zaręczynowy przy lampce szampana. Loty odbywają się praktycznie w okolicach każdego większego miasta w Polsce, dzięki temu możecie spełnić marzenie o lataniu bez konieczności dalekich wyjazdów. 

Zobacz, jak wygląda zaręczynowy lot balonem!

Doskonałą alternatywą dla podniebnych zaręczyn będzie również zaręczynowy lot helikopterem lub samolotem ultralekkim.

Podwodne zaręczyny

Podwodne zaręczyny to niezwykle romantyczny i niezwykły sposób na zadanie tego ważnego pytania, który wymaga dokładnego przygotowania i dbałości o bezpieczeństwo. Polska, z różnorodnością swoich miejsc do nurkowania, oferuje wiele możliwości do stworzenia niezapomnianych chwil pod wodą. Najważniejszą kwestią takich zaręczyn jest odpowiednie przygotowanie, czyli zabezpieczenie pierścionka przed zagubieniem, zaplanowanie sposobu, w jaki chcesz się oświadczyć (np. wcześniejsze przygotowanie tabliczki z napisem „wyjdziesz za mnie?”), zaplanowanie scenariusza podwodnych zaręczyn, czyli gdzie najlepiej popłynąć, w którym momencie się oświadczyć? W tej kwestii pomoże Ci instruktor, który doskonale zna wody, w których będziecie nurkować.


 

Swoje marzenia o niezwykłych zaręczynach możecie spełnić, nurkując w jednym z zalanych kamieniołomów w Polsce, które skrywają wiele tajemnic i zachwycają podwodną roślinnością.

Kamieniołomy Piechcin, Honoratka i Jaworzno to wyjątkowe miejsca do nurkowania w Polsce, oferujące czystą wodę, ciekawą florę i faunę oraz liczne atrakcje podwodne. Każde z tych miejsc ma swoje unikalne cechy, które przyciągają zarówno początkujących, jak i zaawansowanych nurków, czyniąc je idealnymi miejscami na wyjątkowe przeżycia, takie jak podwodne zaręczyny.

Zanim zdecydujesz się na taki wielki krok, warto się dobrze przygotować, a co najważniejsze wtajemniczyć instruktora, który zadba o powodzenie całego planu i zadba o wasze bezpieczeństwo.

Zaręczyny dla miłośników polskich gór

Oświadczyny po wspólnie zdobytym szczycie Tatr to idealne rozwiązanie dla miłośników gór, zwłaszcza jeżeli Wasza znajomość rozpoczęła się na szlaku lub jeżeli pasja do gór połączyła was w inny sposób. Ten sposób na oświadczyny wybierany jest także przez osoby, które nie są wielkimi miłośnikami Tatr, jednak chcą zadać to ważne pytanie w wyjątkowych okolicznościach. W końcu Tatry są przepiękne, wręcz idealne na celebrowanie takiej wyjątkowej chwili. 

Nie musisz od razu zdobywać Tatr wysokich, znajdą się mniej wymagające szlaki, prowadzące na bajkowe doliny i łąki, które wprawią was w zachwyt i od tego momentu będą waszym wyjątkowym miejscem na ziemi.

Marzą Ci się wyższe partie gór? Zaproś drugą połówkę na wyprawę w Tatry wysokie, które zdobędziecie w towarzystwie przewodnika. Czeka was trochę wysiłku, ale wynagrodzą wam to widoki ze szczytu oraz pierścionek, który podarujesz ukochanej kiedy znajdziecie się na samej górze.

Zaręczyny dla fanów motoryzacji

Atrakcje za kierownicą dostarczają niezwykłych emocji, zarówno te w postaci szybkiej jazdy na torze, jak i wyprawy po bezdrożach samochodem terenowym z napędem 4x4. Jeżeli oboje uwielbiacie doświadczać motoryzacyjnych przeżyć, to doskonałym pomysłem na zaręczyny będzie wspólny weekend offroad w okolicach Sudetów. Jak wygląda taki weekend?

Podczas wyjazdu nie ma czasu na nudę, spędzicie wyjątkowe chwile podczas 2-godzinnej wyprawy na quadach lub samochodem terenowym po bezdrożach Gór Kaczawskich, weźmiecie udział w grze terenowej, a wieczorem zrelaksujecie się w Wiosce SPA. Podczas takiego wyjazdu możesz bez problemu zaaranżować niezapomniane zaręczyny, czy to w podczas przejażdżki, po przejażdżce, lub ukryć pierścionek w lesie dając ukochanej możliwość znalezienia go podczas gry terenowej. 

Ciekawym pomysłem na zaręczyny będzie również wspólna przejażdżka…czołgiem! Jest to zdecydowanie niecodzienne przeżycie, które dostarczy Ci i Twojej ukochanej ogromnej ilości frajdy. Co więcej, Twoja druga połówka nigdy w życiu nie zapomni zaręczyn na prawdziwym czołgu, którym miała okazję się przejechać! ;)

Sposoby na zaręczyny dla miłośników mocnych wrażeń

Kiedy oboje uwielbiacie ekstremalne atrakcje, możesz połączyć oświadczyny z niezwykłym przeżyciem, które sprawi, że nigdy nie zapomnicie tego dnia. Większość ekstremalnych przeżyć możecie zrealizować wspólnie, dzięki temu oboje doświadczycie ogromnych emocji i zapamiętacie ten wyjątkowy dzień do końca życia.

Wśród ekstremalnych atrakcji odpowiednich na zaręczyny dla fanów mocnych wrażeń możemy wyróżnić:

  • Skok ze spadochronem to jedno z najbardziej ekstremalnych przeżyć, po którym z pewnością nie zabraknie Ci odwagi, aby poprosić ukochaną o rękę. ;) Całe przeżycie, od skoku, lotu i zaręczyny po lądowaniu możecie nagrać, aby w dowolnej chwili móc powrócić do tego wyjątkowego momentu.
  • Jeżeli nie skok spadochronowy, to skok na bungee będzie kolejnym ciekawym sposobem na ekstremalne zaręczyny. Możesz zaplanować moment oświadczyn tuż przed skokiem lub po nim, kiedy emocje są na najwyższym poziomie. Tutaj również możecie nagrać swoje niezwykłe przeżycie.
  • Lot na paralotni to połączenie spokojnego lotu z ekscytującymi widokami, potrafi jednak nieźle zaskoczyć, kiedy pilot wykona kilka akrobacji. Po takim locie możesz podsycić emocje i zadać ukochanej to wyjątkowe pytanie.
  • Kolejną propozycją na dawkę ekstremalnych wrażeń dla dwojga jest Flyboard. Czeka was mnóstwo zabawy, podniebnych akrobacji i podwodnych szaleństw. Po takiej przygodzie możesz podarować ukochanej pierścionek zaręczynowy, sprawiając że ten dzień będzie jeszcze lepszy!

Zaręczyny - wyjątkowy czas we dwoje

Te wszystkie niezwykłe przeżycia łączy jedno - wspólnie spędzony czas i to jest tak naprawdę najważniejsze. Nie musisz wydawać oszczędności życia, organizować wielkich rzeczy, ani stawać na głowie, aby wszystko było idealne. Wystarczy zadbać o odpowiednią atmosferę.

Jeżeli już postanowisz sprawić ukochanej zaręczynową niespodziankę, to pamiętaj o kilku zasadach:

  • Upewnij się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do udziału Twojej drugiej połówki w wybranej przez Ciebie atrakcji.
  • Jeżeli masz taką możliwość zaangażuj waszych wspólnych przyjaciół lub rodzinę, którzy pomogą Ci w podjęciu odpowiednich decyzji i odciążą przy organizacji niezwykłych zaręczyn.
  • Zawsze warto zaangażować organizatora wybranej atrakcji, który z pewnością chętnie Ci pomoże.
  • Staraj się nie stresować, zamiast tego ciesz się chwilą wraz z ukochaną, to także Twój dzień!

Życzymy wam niezapomnianych wrażeń i dużo szczęścia na wspólnej drodze życia! ❤

 

Aleksandra

Autor: Aleksandra

Newsletter
Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard