Facebook
Facebook Ceneo

Jazda motocyklem dla prawdziwych twardzieli

Jak to działa?
17 listopada 2015

Tak określił bym Enduro, czyli jazdę motocyklem crossowym po nawierzchniach asfaltowych i terenowych. Enduro to taki off road na dwóch kołach, gdzie nie masz dachu nad głową, ale za to możesz wyciągnąć maszynę z błota lub dołu bez używania wyciągarki. Ważne jest, że motocykle te różnią się od motocykli motocrossowych. Enduro muszą posiadać homologację, oraz odpowiadać normom wynikającym z kodeksu ruchu drogowego. Wiąże się z tym konieczność posiadania świateł, homologowanych opon, oraz nieprzekraczanie norm hałasu i emisji spalin.

Zawody Enduro organiowane są z podziałem na klasy wg pojemności silnika. Zawodnicy przechodzą 4 rodzaje prób, a są to próba rozruchu silnika, szybkości na trasie, oraz rozmieszczone na trasie tzw. enduro i cross testy. Zawody takie przeważnie trwają dłużej niż 1 dzień. Największą imprezą Enduro są drużynowe mistrzostwa świata tzw. Sześciodniówka Motocyklowa podczas, których wyłaniane są najlepsze pięcioosobowe drużyny.

W ofercie PrezentŻycia znajdują się 3 warianty prezentu Doskonalenie jazdy motocyklem Enduro, które dopasować można do okazji, lub doświadczenia uczestnika. Dla początkujących proponujemy godzinne, oraz jednodniowe spotkanie z Enduro. Atrakcja ta przeznaczona jest dla każdego, kto czuje się na siłach i chce spróbować jak się jeździ po bezdrożach na motocyklu crossowym. Nawet jeśli nie masz prawa jazdy kategorii A i nigdy nie prowadziłeś motocykla, możesz się sprawdzić na torze motocrossowym, a później w terenie. Tor, na którym organizowane są jazdy znajduje się pomiędzy Katowicami i Mysłowicami, a przeznaczony jest do nauki jazdy i wykonywania ciekawych ewolucji dla bardziej doświadczonych motocyklistów. Organizator zapewnia ochraniacze, sprawny motocykl, paliwo i profesjonalny instruktaż. Dopóki nie ma śniegu instruktorzy zawsze chętnie wybierają się na jazdy z uczniami, jeśli tylko nie uczestniczą w jakichś wyjazdowych zawodach.

Wersją prezentu dla bardziej zaawansowanych motocyklistów jest wyjazd np. do Rumunii. Aby zrealizować taką przygodę trzeba przeznaczyć 5 dni razem z dojazdem i powrotem. Plan tej imprezy obejmuje wyjazd z Katowic samochodami, po załadowaniu motocykli na przyczepy i wrzuceniu plecaków do bagażnika. Przyjazd na miejsce jest późno w nocy, więc wszyscy idą spać i koło południa po śniadaniu wyruszają na pierwsze wojaże po górzystych terenach Bichoru. Te tereny obfitują w leśne dukty, kamieniste podjazdy, oraz szutrowe drogi, które pokonujemy szybkimi przelotami. W przerwie do zwiedzenia jest opuszczona kopalnia, a wieczorem integracja z obiadokolacją i spostrzeżeniami na temat całodniowej jazdy. Kolejnego dnia śniadanie z lokalnych produktów i wyjazd z powrotem w pobliskie połoniny, gdzie czeka Was przeprawa przez górskie rzeki. Wieczorem przewidziane jest ognisko z kiełbaskami. Trzeciego dnia jest przejazd wokół jeziora Beli, które znajduje się 1000 mnp, po tym kilka pięknych połonin, walka z górskim terenem i przyjazd do Cabana Vladesa na imprezę pożegnalną. Cały piąty dzień przeznaczony jest na powrót do Katowic.

Taki wyjazd oferowany jest w dwóch wariantach. Pierwszy jest do realizacji na swoim sprzęcie, a drugi na motocyklu organizatora. Bez względu na wybraną opcję na miejscu można liczyć na serwis motocykli w trakcie wyjazdu. W cenę wyprawy nie jest liczone paliwo tankowane do motocykli.

Rumunia jest tylko jednym z krajów odwiedzanych przez naszych instruktorów, gdzie zabierają z sobą żądnych przygód klientów. Jeśli interesuje Cię dłuższy wyjazd do Turcji, czy Maroka to zgłoś się do nas, a zaproponujemy Ci świetną przygodę z Enduro.

Newsletter

Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard