Facebook Ceneo

Jazda quadem w Katowicach – my byliśmy i sprawdziliśmy. Super przejażdżka dla każdego! Zapraszamy na relację…

Średnia ocena: 5/5
(3 opinie)
20 czerwca 2022

Nie macie pomysłu co kupić znajomemu na prezent, a może sami macie ochotę zrobić coś nietypowego, trochę szalonego? Jeżeli zastanawiacie się, co porobić w kolejny ciepły, letni weekend – zapraszamy na jazdę quadem do Katowic – gwarantujemy, że nie pożałujecie i że będziecie się super bawić! Skąd to wiemy? Bo tam byliśmy i to przeżyliśmy ;).

Jazda quadem to świetna zabawa, spodoba się każdemu, nie tylko miłośnikom motoryzacji :). Pisząca ten artykuł, miłośnikiem czterech kółek nie jest, a na quadach bawiła się świetnie!

Co jest fenomenem takiej przejażdżki? Między innymi fakt, z jaką łatwością na takim sprzęcie pokonujesz przeszkody na drodze — górki, pagórki, wzniesienia, wszelkie nierówności — a uwierzcie — droga była naprawdę nierówna. Chociaż początki nie były najłatwiejsze, z czasem cała nasza ekipa radziła sobie coraz lepiej :)

Jak przebiega atrakcja – jazda quadem w  Katowicach

Jeszcze zanim pan Michał – organizator przejażdżek quadem, a także off roadu w Katowicach, pozwolił nam wyruszyć w pełną niebezpieczeństw trasę ;) – porozmawialiśmy chwilę o bezpieczeństwie. Pierwsza zasada bezpieczeństwa na quadzie – jeżeli przechylisz się zbyt mocno na bok – nie próbuj podpierać maszyny nogą! Quad jest na to zbyt ciężki. Jeżeli już czujesz, że się przewrócisz na bok – przewróć się razem z nim. Nic ci się wtedy nie stanie, jak już będziesz leżał  na boku z maszyną, to po prostu wstań i od niej odejdź.

Jednak nie martwcie się o bezpieczeństwo, bo naprawdę, nie mieliśmy takich krytycznych sytuacji, żeby którekolwiek się przewróciło. Pan Michał przedstawił nam jasno i zrozumiale pozostałe zasady bezpieczeństwa, a także zaopatrzył nas w kaski. Na jazdę trzeba zabrać ze sobą własną kominiarkę pod kask. Jeżeli coś było dla nas niezrozumiałe – pan Michał tłumaczył ponownie. Nie było mowy o wyruszeniu w trasę, dopóki każdy z nas nie został w pełni przeszkolony z zasad bezpieczeństwa.

Jazda zawsze się odbywa w bardzo małych grupach, tak aby organizator mógł się każdym zaopiekować. Nawet jeżeli w pewnym momencie zostaniecie gdzieś z tyłu, bo ugrzęźniecie i nie będziecie umieli się sami wydostać – po prostu poczekajcie. Instruktor niebawem po was wróci.

Przejażdżka zaczęła się nad niewielkich przeszkód, małe kałuże, trochę błota. Ten spokojny start był też po to, żeby nauczyć się panować nad quadem, co naprawdę nie jest trudne. Do opanowania w pięć minut.

Pogoda nam sprzyjała idealnie – było ciepło i słonecznie, ale po deszczach, więc nie zabrakło super frajdy z wjeżdżanie całym impetem w dużą kałużę :) Pamiętajcie, ze quady nie są dla tych, co boją się ubrudzić, wręcz przeciwnie ;).

Im dalej w trasę, tym większe przeszkody do pokonania nas czekały – a to bardzo strome podjazdy, lub zjazdy, albo bardzo nierówna trasa, tak, że jechało się, będąc przechylonym w którąś stronę. Tutaj też znajduje zastosowanie zasada ułatwiająca jazdę w takich warunkach – jak wjeżdżamy na stromy podjazd, pochylamy się w stronę kierownicy (praktycznie kładziemy się na niej). Jak ostro zjeżdżamy – odchylamy się do tyłu. Jak quad przechyla się na bok – my przechylamy się w drugą stronę. Wszystkie te zasady poznacie i przetestujecie, jak sami wybierzecie się na quady.

Jazda quadem na prezent – dla kogo?

Praktycznie dla każdego – czy ktoś jest miłośnikiem czterech kółek, czy też po prostu lubi się dobrze bawić (a kto nie lubi?). Naprawdę każdy sobie z tym poradzi, organizator też widzi jak ktoś sobie radzi i stara się dostosować trasę tak, żeby każdemu uczestnikowi sprawiła jak najwięcej radości. Tak samo, jak widzi, że uczestnik naprawdę dobrze panuje nad quadem – zaproponuje mu trudniejszą trasę.

Zatem jazda quadem to fantastyczny prezent zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Jeżelii zbliża się jakaś okazja – urodziny, imieniny, rocznica – sprezentuj takiej sobie przejażdżkę quadem, lub wybierzcie się na wyprawę razem. A jeżeli nie ma żadnej okazji, to również wybierzcie się na quady, bo czemu po prostu nie spędzić fajnie ciepłego, letniego weekendu :)

  • Ocena: 5/5
    Michał, 2022-11-07 18:02:13
    Bardzo fajna przygoda. Jeździliśmy quadem po fajnym terenie.
Justyna

Autor: Justyna

Newsletter
Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard