Facebook
Facebook Ceneo

Masaż gorącymi kamieniami – idealne odprężenie w okresie jesienno-zimowym

Jak to działa?
15 listopada 2019

Każdy rodzaj masażu ma zbawienny wpływ na organizm człowieka. Najbardziej znany jest masaż klasyczny – jest to masaż pleców, trwający zazwyczaj około 60 minut. Obecnie lokale SPA oferują różne masaże. Interesującą propozycją na okres jesienno-zimowy jest odprężający masaż gorącymi kamieniami.

masaż gorącymi kamieniami na czym polega?

Zrób sobie prezent

Masaż gorącymi kamieniami sprawi radość każdemu. Jest to idealna forma relaksu dla Pań oraz dla Panów. Masaż gorącymi kamieniami to recepta na stres –  sprawdzi się zwłaszcza u osób zabieganych i zapracowanych. Masaż polecany jest również dla osób o obniżonej odporności, a także osobom cierpiącym na różne bóle: kręgosłupa, pleców, głowy itp.

Prezent dla dwojga

Masaż gorącymi kamieniami to doskonały pomysł na prezent dla Dwojga. Wspólny relaks pozytywnie wpłynie na ciało, duszę i umysł. Spędzanie czasu razem w nietypowy sposób łączy ludzi i zabija codzienną rutynę. Masaż może być prezentem dla niej i dla niego, ale również dla przyjaciółek, sióstr lub mamy i córki.

Profesjonalny masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami (nazywany również zabiegiem ciepłolecznictwa) jest najchętniej wybierany w okresie jesienno-zimowym. Jest to przede wszystkim masaż relaksacyjny z elementami masażu leczniczego. Zabieg można wykonać na całym ciele lub na wybranej partii ciała.  

Na samym początku masażysta rozgrzewa kamienie oraz oliwkę do temperatury 55-65 stopni C. Wysokość temperatury kamieni często zależna jest od preferencji klienta – jeżeli klient nie życzy sobie by kamienie były zbyt gorące, masażysta podgrzeje je do temperatury 55 stopni. Jednak wyższa temperatura przyniesie lepszy efekt. Kamienie, przed położeniem na ciało klienta również są naoliwione.

Pierwszy etap masażu to naoliwienie ciała ciepłą oliwką. Oliwkę często miesza się z olejkami eterycznymi – zapachy komponuje masażysta. Zdarza się, że stali klienci, mają już swoje ulubione kompozycje zapachowe i proszą o nie na czas zabiegu. Następnie masażysta naprzemiennie masuje ciało za pomocą kamieni i rąk. Ostatni etap masażu to rozłożenie ciepłych kamieni na ciele i przykrycie klienta ręcznikiem.

Do masażu wykorzystywane są kamienie różnej wielkości i o różnych kształtach. Duży kamień używany jest w okolicach lędźwiowo-krzyżowych, mniejsze kamienie do mięśni przykręgosłupowych, podłużne do ucisków. Istnieją także małe kamienie do masażu twarzy.  Kamienie używane do masażu, to kamienie bazaltowe z lawy wulkanicznej. Mają one właściwości energetyczne.

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie techniki masażu klasycznego, aromaterapię i muzykoterapię. Odpowiednio dobrane dźwięki muzyki, delikatna kompozycja zapachowa, a także właściwie dobrane oświetlenie – wszystko to jest ważne, by masaż przyniósł oczekiwany efekt. Profesjonalne gabinety masażu z pewnością zadbają o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, tak by klient mógł poczuć się jak w innym świecie.

Efekty masażu

Można liczyć na kilka efektów masażu gorącymi kamieniami – masaż ma przede wszystkim działanie lecznicze oraz odprężające, ale również upiększające. Masaż gorącymi kamieniami wpływa na kondycję ciała, rozluźnia mięśnie i pozwala się wyciszyć.

Zachęcamy do skorzystania z oferty masaży gorącymi kamieniami - oferujemy vouchery w kilku miastach w Polsce – Warszawa, Gliwice, i inne.

Spróbujesz raz – będziesz chciał wrócić

 

Newsletter

Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard