Facebook
Facebook Ceneo

Przejażdżka czołgiem i innymi pojazdami militarnymi

Jak to działa?
30 grudnia 2020

Przejażdżka czołgiem

Z pojazdów militarnych najbardziej popularna jest przejażdżka czołgiem. Co jest fajnego w takiej przejażdżce? To, że czołg można poprowadzić samemu! Jednym z najlepszych czołgów, którymi możesz się przejechać w Polsce, będzie czołg T 55. Wyobraź sobie, że kierujesz wielkim czołgiem, siedząc na jego kadłubie w towarzystwie armaty! Prowadzenie takiej maszyny jest emocjonujące – pokonuje ona przeszkody, jakich nie pokona żaden off road! Pamiętaj, że jadąc czołgiem można się nieźle ubłocić – sterując nim siedzisz na jego kadłubie.

Jeżeli wolisz, możesz również skorzystać z przejażdżki czołgiem jako pasażer. W obu wariantach (kierowca lub pasażer) na przejażdżkę można zabrać osoby towarzyszące.

Przejażdżki czołgiem oraz innymi pojazdami militarnymi są dostępne w parkach/muzeach techniki wojskowej. Jeżeli chcesz zrobić komuś ekstraniespodziankę w postaci przejażdżki czołgiem, możesz udać, że zabierasz tę osobę po prostu na zwiedzanie muzeum – dopiero na miejscu wsiadacie na czołg i ruszacie na poligon! Możecie poczuć się jak prawdziwi żołnierze. W Polsce można się przejechać czołgiem między innymi w Gorzowie Wielkopolskim, Zabrzu lub Koszalinie.

Przejażdżka czołgiem T 55 czy też innymi czołgami lub pojazdami militarnymi to doskonały pomysł na prezent – nie tylko dla niego. Bardzo dużo dziewczyn interesuje się militariami czy tematyką wojenną – a możliwość samodzielnego sterowania czołgiem to niezwykła atrakcja – spodoba się każdemu niezależnie, czy militaria to pasja, czy też nie.

Ponadto przejażdżki czołgiem to świetny pomysł na urządzenie imprezy – na przykład wieczoru kawalerskiego. W muzeach czy parkach wojskowych często są dostępne również inne atrakcje (jak strzelnice, inne pojazdy militarne czyli haubice, pojazdy gąsienicowe i inne atrakcje w wojskowym klimacie). Zatem można spędzić cały dzień po żołniersku :)

Kilka słów o samym czołgu T 55

T 55 to czołg radziecki, a jego uzbrojeniem jest armata. Czołg ten był uznawany za jeden z lepszych w swojej klasie – w latach 80. ubiegłego wieku wykorzystywano go w 38 państwach. Po drugiej wojnie światowej był to najliczniej produkowany czołg (na terenie Rosji, a także Polski i Czechosłowacji). Po II w.ś. żadnych innych czołgów nie wyprodukowano tak dużo, jak czołgu T 55.

Czołg T 55 waży 36 ton! I uwaga – przy takiej masie jest w stanie osiągnąć prędkość 50 km/h (po drodze). Zasięg czołgu to 500 km po drodze i 290 km w terenie.

Przejażdżka amfibią

Amfibia to pojazd militarny stworzony do pokonywania wszelkich przeszkód terenowych. Przejażdżka amfibią zadowoli wszystkich miłośników adrenaliny i pasjonatów pojazdów militarnych. Amfibia to pojazd gąsienicowy – podobnie jak czołg T 55, rozwija prędkość nawet do 50 km/h! Żadne podłoże nie jest dla niej przeszkodą – amfibia potrafi nie tylko poruszać się po lądzie, ale także pływać w wodzie (z prędkością 5 km/h)

Przejażdżka haubicą samobieżną

Haubica samobieżna to pojazd wojskowy, który zabierze cię na wyprawę życia. Jeżeli poszukujesz w życiu coraz to nowszych wrażeń i wyzwań, przejażdżka militarnym pojazdem wojskowym jest jak najbardziej dla Ciebie. Siedząc na kadłubie maszyny będziesz miał pod sobą około 16 ton stali.

Haubica wojskowa to do dzisiaj wyposażenie militarne wielu krajów. W środku – chociaż jest ciasno, zobaczysz z czym musi mierzyć się prawdziwa załoga pojazdów wojskowych na co dzień.

Przejażdżka pojazdami wojskowymi to atrakcja, o której szybko nie zapomnisz. Przeżyjesz niezwykłą przygodę, a także otrzymasz solidną dawkę wiedzy na temat maszyn militarnych. W każdej przejażdżce uczestniczy instruktor, który pokaże jak działa maszyna, jak ją prowadzić, jak działają armaty itd. Ponadto warto taką przejażdżkę połączyć ze zwiedzaniem całego parku czy muzeum techniki wojskowej.

Newsletter

Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard