Facebook
Facebook Ceneo

Pomysł na prezent na Dzień Ojca – degustacja whisky

Jak to działa?
16 maja 2022

Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Podaruj mu trochę czasu spędzonego razem w wyjątkowych okolicznościach – zabierz tatę na degustację whisky! Niezależnie od tego czy jesteś synem, czy córką – z pewnością sprawisz radość takim oryginalnym prezentem.

Prezent na Dzień Ojca – tylko od pełnoletnich dzieci :)

Chociaż degustacja whisky wydaje się typowo męską atrakcją – nigdzie nie jest powiedziane, że i Panie nie mogą z niej skorzystać. Dlatego wspomnieliśmy o tym, że na taką atrakcję jak najbardziej wypada się wybrać z tatą, niezależnie od tego czy kupujesz prezent jako syn, czy jako córka. Jedyny warunek – ukończone minimum 18 lat :) 

Zatem jeżeli twój tata ma już nadmiar krawatów – zaproponuj mu po prostu spędzenie czasu razem, podczas ciekawego eksperymentu, jakim jest próbowanie różnych gatunków whisky, w doborowym towarzystwie pozostałych miłośników tego szlachetnego trunku oraz oczywiście profesjonalnego organizatora, który przybliży uczestnikom świat whisky.

Czego nauczymy się na degustacji whisky?

Degustacje – i mówimy teraz o degustacjach różnych alkoholi, nie tylko whisky, ale też np. wina czy piwa – to jedne z lepszych sposobów, by bliżej poznać dany alkohol. Gdy mamy obok siebie doświadczoną osobę, która, dając nam skosztować danego trunku, jednocześnie nam o nim opowie – to zyskamy znacznie więcej, niż próbując, na przykład, dowiedzieć się czegoś z książek.

Przede wszystkim organizator naprowadzi was na to, co powinniście wyczuć, kosztując dany rodzaj whisky – jakie smaki, jakie aromaty. Oczywiście na degustacjach podawane są alkohole popularne (ale jednak nie mówimy tu o Johny Walkerze czy Jacku Danielsie ;p), dlatego, że jest to najlepszy wstęp do tego, by potem dalej samemu próbować szukać dobrych gatunków alkoholu.

Na półkach sklepowych, zarówno w marketach, jak i w bardziej wyspecjalizowanych sklepach roi się od różnych gatunków whisky, w różnych cenach. Nietrudno jest przepłacić za butelkę whisky – cena nie zawsze jest adekwatna do jakości. Innymi słowy to, że kupimy droższe whisky, nie zawsze musi znaczyć, że będzie ono lepsze jakościowo. To samo tyczy się prawie każdego rodzaju alkoholu. Zatem wybranie się z tatą na degustację whisky z okazji Dnia Ojca, bądź w jakikolwiek inny dzień, pomoże Wam na następnych zakupach tych wyborowych trunków :)

Podczas degustacji z pewnością poznacie też wiele ciekawostek ze świata whisky. Organizator może wam opowiedzieć trochę z historii tego trunku, dowiecie się, ile lat whisky powinno leżakować w beczkach, by nabrać właściwego sobie aromatu, podzieli się też z wami wiedzą o tym, jak podawać trunek (w jakim szkle) i z czym – czy whisky z colą to faux-pas, czy jednak nie?

Oczywiście zapoznacie się też z podstawową klasyfikacją whisky. Taka najbardziej podstawowa jest raczej znana nam wszystkim – jest to podział na Single Malt oraz Blended. Większość z nas wie również, że Single Malt to whisky niemieszana, która powstaje z jednego gatunku zboża i produkowana jest w jednej destylarni. Ceny takich whisky są odpowiednio wyższe, co nie znaczy wcale, że whisky blended, czyli po prosu mieszanki trunków wywodzących się z różnych destylarni, produkowanych na bazie różnych zbóż, muszą być z założenia gorsze. Ale bardziej szczegółową wiedzę na ten temat zdobędziecie wraz z tatą podczas degustacji ;). My tylko uchyliliśmy rąbka tajemnicy.

Voucher na degustację whisky jako pomył na prezent na Dzień Taty

Nie będziemy już was przekonywać, że taka degustacja to świetny pomysł na prezent na Dzień Taty – mamy nadzieję, że udało nam się to zrobić powyżej. Teraz zaprezentujemy kilka szczegółów technicznych, czyli jak to działa.

Przede wszystkim pamiętajcie, że voucher ważny jest rok czasu od daty zakupu. Oczywiście super byłoby wybrać się z tatą na degustację właśnie w Dzień Ojca, ale jeżeli z jakichś względów się to nie uda – jest jeszcze duży zapas czasu, by prezent zrealizować :)

Dobrym pomysłem jest wręczenie vouchera w prezencie na Dzień Ojca – można to zrobić w jakiś fajny sposób, na przykład jako dodatek do butelki whisky ;p. A na samą realizację można umówić się na spokojnie w późniejszym terminie.

Do wyboru mamy degustację w różnych miastach w Polsce, między innymi w: Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Trójmieście i w Białymstoku.

Vouchery na degustację whisky dostępne są w wariancie 1-osobowym, zatem jeżeli chcemy dotrzymać tacie towarzystwa podczas tego wydarzenia, albo zaprosić na atrakcję jeszcze inne osoby, dla każdej z nich należy podarować osobny voucher.

Newsletter

Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard