Facebook
Facebook Ceneo

Skok na bungee – zobacz jak to zrobić!

Jak to działa?
02 czerwca 2021

Skok na bungee to ekstremalne przeżycie, które dostarcza niesamowitych emocji! Każdy powinien tego spróbować przynajmniej raz! A dla tych, co chcą więcej niż raz, prezentujemy kilka różnych sposobów wykonania skoku. W końcu, jak się bawić, to się bawić! Jak zatem skakać?

Czy do skoku na bungee trzeba się jakoś przygotować?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – nie! Po prostu idź i skocz! :) I nie myśl za dużo przed skokiem, nie zastanawiaj się. To trzeba zrobić i tyle. Potem przekonasz się, że było warto!

Jak chcesz, to możesz dla fanu przebrać się w jakieś śmieszne przebranie i warto mieć ze sobą kamerkę, która nagra twoje miny podczas wykonywanie skoku – superpamiątka na całe życie. Ale najprawdopodobniej złapiesz bakcyla do skakania i będziesz chciał przeżyć to ponownie. Profesjonalni skoczkowie, którzy będą Twoimi opiekunami podczas wydarzenia, wykonali już setki skoków i zapewniają, że atrakcja ta absolutnie się nie nudzi! Za każdym razem skok dostarcza frajdy, emocji i adrenaliny – to nie jest coś, do czego można się przyzwyczaić. Niezależnie od tego, w jakiej technice się skacze :)

Jak skakać na bungee?

  • Wersja dla początkujących

Dla każdego, kto skacze pierwszy raz, sposób jest prosty. Najpierw uczestnik zostaje zapięty w specjalną uprząż, następnie wraz z opiekunem udaje się na platformę, z której odbędzie się skok. Instruktor staje za uczestnikiem, trzymając go za linę przypiętą do uprzęży skoczka. Organizator tłumaczy, jaką postawę przyjąć, jak trzymać kamerkę, by sfilmowała twarz i miny skaczącego (czyli najlepsze ujęcia :)). Pierwszy skok wykonuje się techniką klasyczną – twarzą do przepaści. Pozycja startowa to ciało w pełni wyprostowane – nie uginamy łokci ani kolan, a rozpoczynając skok, nie robimy „kroku do przodu”. Po prostu lecimy twarzą w dół, jakbyśmy mieli upaść na miękki materac. Skok wykonujemy na hasło instruktora: 3, 2, 1 bungee! :).

Jest to najlepsza technika na pierwszy skok – przekonasz się, że nie taki straszny diabeł, jak go malują ;p. Wykonanie jest naprawdę bardzo proste, jak już będziesz na górze, to na pewno się odważysz! Takie skoki wykonują nawet dzieci od 7 lat wzwyż! Uczucie jest naprawdę super! Emocje po tym wydarzeniu będą Ci towarzyszyć do końca dnia :).

  • Technika na drugi skok – skok tyłem!

Na następny skok można wykorzystać kolejną technikę, czyli skok tyłem. Jeżeli jest to faktycznie, Twój drugi skok, robisz to w asyście instruktora. Stajesz na platformie, naprzeciw organizatora, który trzyma Cię, za pomocą liny przypiętej do uprzęży. Odchylasz się do tyłu, pod pewnym kątem do kosza, cały czas utrzymując wyprostowaną sylwetkę. W tym momencie musisz zaufać organizatorowi, gdyż nie ma już żadnej podpory, za którą mógłbyś złapać się rękoma. Jak poprzednio – na hasło 3, 2, 1 bungee, organizator puszcza uprząż – i lecisz tyłem!

  • Propozycje skoków dla nieco bardziej doświadczonych skoczków!

Jeżeli wykonałeś już kilka skoków, przodem i tyłem w asyście instruktora, czas na trochę więcej samodzielności! Jak można jeszcze skakać?

Pierwsza zaawansowana wersja – nadal jeszcze w asyście, ale puszczony zostajesz w inny sposób, co dostarcza jeszcze więcej emocji! Jakby ktoś obserwował skok z boku, to wygląda on bardzo podobnie do wersji klasycznej. Jednak wrażenie jest zupełnie inne! A na czym polega ten skok? Wychylasz się do przodu (sylwetka cały czas wyprostowana), stojąc na platformie, która jest jeszcze na dole. Instruktor, jak w poprzednich przypadkach, trzyma Cię za łącznik do uprzęży, a jak dojedziecie na górę, to puszcza Cię od razu! Nie ma czasu, na zastanawianie się, nie ma czasu na strach – lecisz i tyle! Uczucie jest świetne – skok ten dostarcza o wiele więcej adrenaliny w porównaniu do skoku klasycznego.

I pora na ostatni, najbardziej hardcorowy rodzaj skoku na bungee – czyli samodzielny skok tyłem. W tej wersji organizator nie trzyma Cię za uprząż, czy łącznik. Tym razem skaczesz zupełnie sam. Jest to wersja dla osób, które już co najmniej kilkakrotnie skakały i organizatorzy wiedzą, że mogą takiej osobie zaufać. Trzeba się mocno przełamać, żeby spaść plecami w przepaść, ale frajda jest niesamowita :)

Skok na bungee – pomysł na prezent?

Skok na bungee to świetny pomysł na prezent dla odważnych! Możesz też podarować voucher teściowej – jeżeli ją bardzo lubisz :P. Ale odchodząc od żartów, taki voucher z pewnością ucieszy fana adrenaliny. Jeżeli w Twoim otoczeniu są osoby, które lubią wyzwania – jazdy samochodem, skoki, loty i ogólnie są otwarte na nowe przygody, to taki voucher z pewnością ich ucieszy. Fajnym pomysłem jest też zebranie grupy śmiałków i wybranie się na skoki razem – wykonanie ich w ciągu jednego dnia, jeden po drugim! Voucher na skok bungee to superpomysł na kawalerski, panieński i inne okazje. Prezent też będzie świetnym podarunkiem z okazji urodzin, imienin lub na rocznice.

 

Newsletter

Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard