Facebook
Facebook Ceneo

Wiosenne aktywności na świeżym powietrzu – kilka pomysłów :)

Jak to działa?
26 kwietnia 2021

Długo wyczekiwana wiosna zawitała w końcu w nasze progi. Każdy z nas poczuł już zastrzyk pozytywnej energii i z pewnością czujemy, że mamy ochotę na coś nowego... jakąś przygodę, coś, czego do tej pory jeszcze nie robiliśmy. Dość już zatem leniuchowania na kanapie i oglądania serialowych przygód – czas na przeżycie swoich własnych. Co fajnego można porobić w sezonie wiosennym – najlepiej poza domem?

Podpowiemy wam kilka fajnych przeżyć, które pozwolą na aktywne, radosne spędzenie czasu – można je wykonywać samemu, we dwójkę czy z grupą przyjaciół.

Bieganie, skakanie, rolki i rower

Wiosenne aktywności zawsze dają dużo przyjemności. Rower i rolki – obowiązkowo wyciągamy już ze schowków, odkurzamy i wybieramy się na wyprawy. A być może postanowisz w tym sezonie zacząć biegać lub skakać na skakance? Nieważne jaką aktywność wybierzesz, z pewnością trochę wysiłku sprawi ci radość, zwłaszcza, że pogoda zachęca do wyjścia na powietrze :)

Jeżeli masz ochotę na nietypową wycieczkę rowerową, w przepiękne okolice Ojcowskiego Parku Narodowego sprawdź wyprawę rowerem elektrycznym. Całodzienna ucieczka od miejskiego zgiełku i trochę ruchu na świeżym powietrzu z pewnością poprawią ci nastrój! Na wyprawę możesz wybrać się sam lub ze znajomymi – jest to doskonały pomysł na spędzenie ciepłego, miłego wiosennego dnia!

Wyprawa e-bike rozpoczynająca się zaledwie 15 kilometrów od Krakowa to zorganizowana wycieczka z przewodnikiem. Ojcowski Park Narodowy to przepiękne miejsce z wieloma wąwozami i jaskiniami. W ramach wyprawy zwiedzisz jedną z nich – tą, w której ukrywał się były król Polski. Cała wycieczka może potrwać około sześciu godzin, jednakże organizator udostępnia użytkownikom wysokiej klasy e-bike marki Scott – wycieczka na takim rowerze po szutrowych trasach nie sprawi ci najmniejszych problemów :)

A jeżeli masz ochotę na coś bardziej ekstremalnego i wysiłkowego to wybierz się na intensywne szkolenie z jazdy na górskim rowerze elektrycznym. Czeka cię trochę bardziej wymagająca jazda terenowa na elektrycznym rowerze MTB, na trasach o zróżnicowanym poziomie trudności, biegnących poprzez Lasek Wolski. Spędzisz aktywnie czas w pięknym, leśnym otoczeniu, pod okiem instruktora, który udoskonali Twoją technikę jazdy po górskich ścieżkach.

Górskie wycieczki

Wyjazd na weekend w góry to zawsze dobry pomysł na rekreację! Jeżeli lubicie górskie wycieczki i wybieracie się w okolice Zakopanego wybierzcie się na wyprawę z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim – wyprawa na Mnicha w Tatrach dla dwojga! Co was czeka? Przepiękne widoki, ruch na świeżym powietrzu, towarzystwo przemiłego, wygadanego i oczywiście doświadczonego przewodnika. Trasa wyznaczona przez przewodnika znajduje się poza turystyczym szlakiem i nie zabraknie w niej elementów wspinaczki :) O sprzęt zadba organizator, wam pozostaje odpowiednio się ubrać. Polecamy również zabrać aparat, by uwiecznić piękne widoki jakie czekają was na końcu wędrówki :)

Kursy wspinaczkowe – Jura Krakowsko-Częstochowska

Wiosenne porządki? Nuda... A może nauczmy się wspinać? To już ciekawsza opcja :) Naukę wspinaczki umożliwi ci kurs wspinaczki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Poruszasz się trochę na świeżym powietrzu w malowniczym otoczeniu Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Boisz się, że spadniesz? Nie ma takiej możliwości – jesteś asekurowany przez doświadczonego organizatora, a wspinając się zahaczasz linę o specjalne haki, dzięki czemu, jak spadniesz to prostu zawisasz w powietrzu, aż znów nie uda ci się chwycić jakiegoś wystającego kawałka ściany :)

Dzięki tej metodzie asekuracji możesz nawet odpocząć w połowie drogi do szczytu, po prostu wisząc na linie! A schodzenie ze ścianki jest ekstra! Nie wspominając oczywiście o satysfakcji, gdy uda ci się wspiąć na skałę:) Oczywiście nie zagwarantujemy że absolutnie się nie poharatasz:) Jednak, pod okiem instruktora, który będzie ci podpowiadał, gdzie się chwycić by wyjść wyżej i wyżej, nie powinno dojść do większych uszkodzeń ciała:). Przekonaj się, że wspinaczka wcale nie jest trudna, wręcz przeciwnie – jest przyjemną formą aktywnego wypoczynku. Zwłaszcza gdy pogoda dopisuje, a wieczorem można zrobić ognisko z kiełbaskami, a jak ktoś lubi to można spać pod namiotami w urokliwych miejscowościach, jak Podlesice, Rzędowice oraz Mirów.

  A może po prostu.... spacer?

  W ładny, słoneczny dzień każdy ma ochotę na spacer. Co zrobić, by spacer był bardziej niezwykły? Wybierz się na zwiedzanie z przewodnikiem! Jeżeli jesteś ze Śląska lub interesuje Cię ten region, skorzystaj z możliwości spacerowania z historykiem, który umie ciekawie opowiadać o różnych atrakcjach regionu.

  Zwiedzanie z przewodnikiem Śląska, to ciekawa przygoda – każdy mieszkaniec tego regionu powinien wybrać się na tę wycieczkę. Można dowiedzieć się znacznie więcej, a warto znać historię i różne ciekawostki o miejscu, w którym się mieszka. Za Śląskiem stoi mnóstwo ciekawych historii. Co zobaczysz z przewodnikiem podczas wypraw po Śląsku? Do wyboru masz 3 miasta: Gliwice, Katowice i Zabrze.

  W Gliwicach odwiedzisz między innymi Palmiarnię Miejską, a także piękny park Bolesława Chrobrego, w którym znajduje się Palmiarnia. Oba miejsca są bardzo urokliwe, będziesz mógł zobaczyć egzotyczne gatunki roślin i drzew. Przewodnik zabierze Cię również do Śląskiego Browaru – poznasz jego chlubną historię. Ponadto zwiedzisz miasteczko akademickie, piękną starówkę i inne. To ile miejsc zwiedzisz zależy od pakietu, który wybierzesz (3 lub 8 godzin).

  W Katowicach czeka cię spacer wśród malowniczych, secesyjnych kamienic, poznasz katowicki Nikiszowiec i Giszowiec, zwiedzisz znaczące dla kultury regionu obiekty, zwiedzisz Akademię Muzyczną oraz Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia.

  Z kolei w Zabrzu między innymi przewodnik oprowadzi Cię po pierwszej pruskiej kopalni oraz najdłuższej sztolni w całej Europie!

  Pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu w ciepły, wiosenny dzień jest bardzo dużo! Wykorzystaj je i przeżyj świetne przygody! W międzyczasie zaglądaj na naszego bloga po jeszcze więcej inspiracji, na każdą porę roku!

  Newsletter

  Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

  Płatności obsługuje:

  Payu.pl
  eCard