Facebook
Facebook Ceneo

Lot w tunelu aerodynamicznym – dla kogo?

Jak to działa?
22 listopada 2019

Tunele aerodynamiczne w Polsce stają się coraz bardziej popularną rozrywką. Przeżycie to jest dla nas czymś nowym, a więc wartym wypróbowania. Czym jest lot tunelem aerodynamicznym, jakie odczucia wiążą się z tym przeżyciem i komu warto sprawić prezent w postaci lotu?

Jak wygląda lot w tunelu aerodynamicznym?

Lot w tunelu aerodynamicznym to przede wszystkim możliwość poczucia się jak w kosmosie – innymi słowy znajdujemy się w przestrzeni, w której zasady przyciągania ziemskiego nie obowiązują. Tunel aerodynamiczny to inaczej symulator swobodnego spadania, a zatem jest to miejsce, w którym nie ma grawitacji.

Lot w tunelu imituje swobodne spadanie ze spadochronem – jest to spadanie bez otwierania czaszy spadochronu od razu. Po wyskoku z samolotu uczestnik około minuty leci nabierając prędkości nawet do 200 kilometrów na godzinę. Dopiero na określonej wysokości czasza spadochronu zostaje otwarta i spadanie zostaje zahamowane. Aerotunel daje podobne odczucia. 

   

Lot w tunelu to idealny prezent dla…

…osób przed pierwszym skokiem ze spadochronem

Pobyt w tunelu aerodynamicznym jest doskonałym ćwiczeniem dla osób, chcących zapoczątkować przygodę skakania ze spadochronem. Tunel bowiem idealnie naśladuje warunki swobodnego spadania – tak samo jak ze spadochronem z opóźnionym otwarciem spadochronu. Zatem jeśli ktoś boi się skoczyć, może najpierw spróbować polecieć z instruktorem w tunelu aerodynamicznym i sprawdzić jakie wrażenia przynosi taki lot.

…osób żądnych przygód

Lot w tunelu aerodynamicznym jest też świetną przygodą dla osób, które nie chcą skakać ze spadochronem – chcą po prostu przeżyć niesamowite doświadczenie i dobrze się zabawić. Lot to wspaniały pomysł na prezent – dla niego, dla niej a także dla grupy przyjaciół. Taki prezent sprawdzi się przy wyjątkowych okazjach, jak wieczór kawalerski, urodziny, W tunelu może lecieć jednocześnie kilka osób (konkretna ilość zależna jest od organizatora imprezy) w związku z tym taki lot w aerotunelu jest dobrym pomysłem na prezent dla firm

… dla skoczków

Tunel aerodynamiczny to rozrywka nie tylko dla amatorów – również osoby które zawodowo zajmują się skokami, korzystają z tuneli aerodynamicznych, by ćwiczyć swoje umiejętności. Podczas lotu w tunelu można uczyć się lub trenować akrobacje w powietrzu. Lot w tunelu pozwala na wykonanie większej ilości akrobacji niż podczas spadania ze spadochronem – jest na to więcej czasu. Lot w tunelu aerodynamicznym trwa około 3 minuty.

…dla dzieci

W locie tunelem mogą brać udział dorośli i dzieci – o ile nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych. Lot w tunelu aerodynamicznym jest całkowicie bezpieczny. Lot może odbyć się tylko z instruktorem. Przed odbyciem lotu instruktor przeprowadza szkolenie z uczestnikami lotu.

Tunele aerodynamiczne w Polsce

Chociaż w naszym kraju zabawa w tunelu aerodynamicznym znana jest od niedawna, rozrywka tego typu prężnie się rozwija i jest dostępna już w wielu miastach. Tunele aerodynamiczne w Polsce są dostępne między innymi w Warszawie, Wrocławiu i Lesznie. W stolicy możemy spotkać się z dwoma rodzajami tunelów: zewnętrzny (działający w sezonie ciepłym) i wewnętrzny (całoroczny). Zewnętrzny tunel jest tunelem przenośnym.

Newsletter

Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard