Facebook Ceneo

Floating – wyższa forma relaksu część II

Średnia ocena: 5/5
(2 opinie)
15 lutego 2022

Floating oznacza unoszenie się na wodzie. Czym konkretnie jest coraz bardziej popularna usługa zwana floatingiem? Jakie korzyści płyną z jednej lub z wielu sesji unoszenia się na wodzie? W jakich warunkach się to odbywa, co trzeba ze sobą zabrać, jak się przygotować i czego możemy się spodziewać?

Pokrótce tłumaczyliśmy czym jest floating i jakie są jego efekty w tym artykule: https://www.prezentzycia.pl/pl/a/wyzsza-forma-relaksu

W niniejszym artykule postaramy się zgłębić temat jeszcze bardziej, dodatkowo podpowiemy jak się przygotować na sesję, co ze sobą zabrać, jak wygląda pojedyncza sesja floatingu, oraz czy to jest bezpieczne?

Floating – co to jest, jak wygląda sesja floatingu, co należy ze sobą zabrać, jak się przygotować?

Floating to w zasadzie po prostu unoszenie się na wodzie, ale w zamkniętej komorze – bez dostępu do światła czy dźwięku. Temperatura wody (oraz powietrza w komorze) jest zbliżona do temperatury ciała – ma około 35 stopni Celsjusza. Woda jest zasolona solą Epsom w stężeniu około 40%, aby wypierać ciało – dzięki temu uczestnik może leżeć na wodzie. Po co to wszystko? Odcięcie się od bodźców jest sposobem na wyciszenie się – jest to forma relaksu, która daje o wiele więcej niż medytacja czy masaż.

Już godzinna sesja floatingu pobudza kreatywność, może nawet powodować wizje — w końcu jesteś sam na sam ze swoimi myślami, nie rozproszy cię żaden dźwięk, światło — nic. Niektórzy w kabinie floatingowej potrafią spędzać wiele godzin, by poczuć maksymalny efekt odprężenia, pobudzić swoją kreatywność, czy też po prostu, by odnieść jak najwięcej korzyści dla swojego ciała.

  • Floating w komorze lub w kabinie

Dla uczestnika nie ma większego znaczenia czy sesja odbywa się w komorze, czy w kabinie floatingowej. Ewentualne, komora może dawać uczucie większego komfortu psychicznego, ponieważ jest większa – jeżeli ktoś obawia się małych zamkniętych pomieszczeń, floating w komorze będzie zdecydowanie lepszym wyborem.

  • Jak wygląda godzinna sesja floatingu – krok po kroku

W większości gabinetów oferujących floating, na zabieg nie trzeba ze sobą praktycznie nic zabierać. Ręcznik, zestaw kosmetyków pod prysznic, zatyczki do uszu czy jednorazowe klapki zapewniają organizatorzy.

Jako uczestnik masz do dyspozycji prywatne pomieszczenie, w którym znajduje się łazienka z prysznicem, a także komora lub kabina floatingowa. Zarówno przed, jak i po sesji, powinieneś wziąć prysznic. Ważne: przed wejściem do komory floatingowej trzeba zmyć makijaż i ściągnąć całą biżuterię. Następnie samodzielnie wchodzisz do komory/kabiny floatingowej, w której zamykasz się od środka i kładziesz się na wodzie.

Możesz wybrać sesje z muzyką lub bez. Można też wybrać opcję z muzyką na początku sesji, która później zostanie całkiem wyciszona. Ta „muzyka” bardziej w zasadzie brzmi jak szum fal. W komorze jest też możliwość włączenia świateł – mocniejszych lub delikatniejszych. Oczywiście nie doświadczymy wtedy w pełni efektów tak zwanej deprywacji sensorycznej, czyli ograniczenia bodźców zewnętrznych. Jednakże nie wszyscy muszą od razu czuć się komfortowo w takich warunkach – dlatego, jeżeli ktoś wolałby jednak skorzystać ze światełek – jest to jak najbardziej możliwe. Można je w każdej chwili samodzielnie wyłączyć.

I tak zabieg będzie miał dużo korzystnych efektów, ponieważ samo leżenie w zasolonej wodzie wpływa pozytywnie na kondycję skóry, ponadto organizm wchłania magnez będący częścią składową soli Epsom, poprzez skórę. O różnych korzyściach zabiegu wspomnimy jeszcze później.

Wracając do sesji – kiedy upłynie już czas, jaki masz spędzić w kabinie floatingowej, zacznie migać światełko. Wtedy wychodzisz z kabiny, warto też wziąć szybki prysznic, by spłukać z siebie sól, a następnie standardowo – suszysz włosy, ubierasz się i wychodzisz.

  • Czy sesja floatingowa jest bezpieczna?

Owszem, sesja floatingowa jest całkowicie bezpieczna. Przede wszystkim nad Twoją sesją czuwa cały czas organizator. Jeżeli wybierasz się na sesję po raz pierwszy, wszystko ci pokaże i wytłumaczy, a następnie opuści pomieszczenie, byś mógł w prywatności przebrać się, wziąć prysznic i wejść do komory.

Organizator pokaże Ci, do czego służą wszystkie przyciski w kabinie, zazwyczaj są tam trzy guziki, dwa z nich włączają światła, jeden to przycisk awaryjny – gdyby coś się działo,  możesz go nacisnąć i w ten sposób wezwać pomoc. Jednakże raczej nie będziesz go potrzebował, gdybyś z jakichś powodów źle się poczuł i nie chciał dłużej przebywać w pomieszczeniu – możesz z niego po prostu samodzielnie wyjść.

Niektórym uczestnikom zdarza się zasnąć podczas sesji floatingowej - co również jest pożądanym, przynoszącym korzyści efektem (o tym również później). Jeżeli zaśniesz, a czas sesji się skończy, wybudzi Cię organizator.

  • Jak zmaksymalizować efekt przebywania w kabinie lub komorze floatingowej?

Do sesji floatingowej warto się odpowiednio przygotować – nie pić kawy, energetyków, alkoholu unikać cukru, w dniu, w którym ma się odbyć wizyta. Można nawet spróbować wyciszyć się przed sesją - wykorzystując medytację, czy techniki oddechowe.

Nie powinno się jeść nic ciężkiego do dwóch godzin przed sesją, ale tutaj również warto postawić na lekkostrawne posiłki w ciągu całego dnia.

W czasie trwania sesji również przydatne są techniki oddechowe – można ćwiczyć oddech, na przykład: wciągamy powietrze nosem przez 5 sekund, trzymamy przez 5 sekund i wypuszczamy przez 5 sekund. I tak w kółko, z czasem można wydłużać ten czas do 6, 7 sekund i tak dalej – ile damy radę. Ćwiczenia oddechowe pomagają wejść w stan głębokiego relaksu.

Jakie korzyści płyną z jednej sesji floatingu, dla kogo polecany jest taki zabieg, jakie są ceny i czy sesja floatingu to dobry pomysł na prezent?

Sesja floatingu to efekty na wielu poziomach. Korzyści odczuwa ciało i umysł. O pozytywnych skutkach uczestnictwa w takim zabiegu można napisać naprawdę dużo, zatem postaramy się wymienić tylko kilka najważniejszych.

  • Korzyści dla ciała

Ponieważ woda jest zasolona solą Epsom w tak dużym stężeniu, że aż wypiera ciało do góry, nasza skóra otrzymuje solidną dawkę magnezu (składnika soli Epsom) – zatem sesja poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Jeżeli chcemy uzyskać długotrwały efekt, można wykupić karnet na kilka sesji.

Zabiegi floatingowe są polecane osobom po zabiegach, odbywających rehabilitację. Sesje przyspieszają gojenie ran, rozluźniają wszystkie mięśnie, wspomagają nawet proces odchudzania, oczyszczają organizm z toksyn.

Niektóre z efektów – jak na przykład głębokie rozluźnienie mięśni, uzyskasz już po jednej wizycie. Pozostałe są widoczne po kilku sesjach.

  • Dla umysłu

Dzięki temu, że temperatura wody i powietrza jest zbliżona do temperatury ludzkiego ciała, a także dzięki minimalizacji innych bodźców, jak dźwięki i światło (jeżeli faktycznie wybierzemy sesję bez światła i bez muzyki), wprowadzimy nasz umysł w stan głębokiego relaksu. Tutaj przyznamy szczerze, że za pierwszym razem trudno uzyskać taki efekt – najczęściej taką „pełnię relaksu” udaje się uzyskać za drugim lub trzecim podejściem. Pierwsza wizyta jest dla uczestnika nowością, niektórzy mogą nieco obawiać się całkowitej ciemności i braku światła, dopiero po chwili przebywania w komorze i oswojenia się z nową sytuacją, decydują się na próbę wyłączenia światła. Na kolejnej wizycie prawdopodobnie od razu zrezygnujesz z muzyki i światła na cały czas trwania sesji.

Taki głęboki relaks pozwala na wypoczęcie organizmu (jedna godzina floatingu porównywana jest do czterech godzin snu!), redukuje stres, pomaga w zasypianiu, stymuluje do kreatywnych działań.

  • Ceny sesji floatingowej

Zaczynają się od 100 złotych za godzinną sesję. Mówimy tutaj o godzinie przebywania w komorze – niewliczany jest w to czas na przygotowanie (prysznic itd), i na wyjście. Można również od razu wykupić karnet na kilka wejść – jest to opłacalne, ponieważ jedna wizyta będzie wtedy kosztować mniej niż sto złotych. Jeżeli jednak wybierasz się na floating pierwszy raz, lepiej wykupić jednorazowe wejście. Jak floating Ci się spodoba (a raczej tak będzie ) – wtedy możesz wykupić kolejne sesje.

  • Floating w postaci vouchera prezentowego

Jeżeli szukasz nietypowego, oryginalnego pomysłu na prezent – voucher na sesję floatingową może być jednym z nich. Jest to prezent dosłownie dla każdego – niezależnie od wieku czy stanu zdrowotnego. Dla zabieganych, dla zestresowanych, dla tych, co lubią wypróbowywać nowości, dla tych którzy lubią inne formy relaksu – jak masaże, dla aktywnych i sportowców, a także dla leniuszków :) Voucher na floating sprawdzi się jako prezent dla mamy, dla taty, dla dziewczyny, dla chłopaka, na każdą okazję. Zaskocz swoich bliskich takim nietypowym prezentem i podaruj im relaks na najwyższym poziomie!

Justyna

Autor: Justyna

Newsletter
Informacje o nowościach, konkursach i promocjach. Dostęp do ofert dedykowanych. Regularnie kody rabatowe.

Płatności obsługuje:

Payu.pl
eCard